NiedalinoŚwieszyno

Zasady wydawania kodów dostępu do Legimi od lutego 2024

Zasady otrzymywania kodów Legimi w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Świeszyno w ramach Powiatowej Czytelni E-booków Legimi

1. Możliwość korzystania z oferty abonamentowej Legimi mają wyłącznie aktywni czytelnicy/-czki zarejestrowani w jednej z naszych bibliotek (Biblioteka Publiczna w Świeszynie, Filia Biblioteczna w Niedalinie), którzy nie mają zaległych zobowiązań wobec naszych bibliotek. Dane czytelników/-czek zarejestrowanych w naszych bibliotekach muszą być co roku aktualizowane w systemie bibliotecznym przez czytelników/-czki podczas osobistej wizyty w jednej z naszych bibliotek.
  2. Usługa wydawania kodów do Legimi jest bezpłatna.
  3. Kody wydawane są w pierwszy roboczy dzień miesiąca:
    • podczas osobistej wizyty w Bibliotece w Świeszynie lub Filii Bibliotecznej w Niedalinie w godzinach ich otwarcia,
    • za pomocą wiadomości mailowej; prośbę o wydanie kodu należy wysłać pierwszego dnia miesiąca na adres: bibliotekapgswieszyno@vp.pl; otrzymanie kodu tą drogą jest jednak możliwe dopiero po wcześniejszym zaktualizowaniu swoich danych osobowych podczas osobistej wizyty w jednej z naszych bibliotek (począwszy od lutego 2024).
  4. Biblioteka dysponuje ograniczoną liczbą kodów na każdy miesiąc. Liczy się kolejność zgłoszeń. Biblioteka nie daje gwarancji, że ci sami czytelnicy i czytelniczki będą otrzymywać kolejne kody.
  5. Jeden/-a czytelnik/-czka może otrzymać tylko jeden kod Legimi. Zabrania się przekazywania kodów osobom trzecim.
  6. Pobrany przez czytelnika/-czkę kod musi być aktywowany najpóźniej do końca miesiąca, w którym został pobrany. Czytelnik/-czka, który/-a nie aktywuje pobranego kodu, traci prawo do jego otrzymania w kolejnym miesiącu.
  7. Informacje o dostępności i ewentualnych zmianach terminów wydawania kodów do Legimi będą pojawiać się na bieżąco na stronie internetowej oraz fanpage’u Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Świeszyno.

Jak to działa?

Czytelnik/-czka zakłada bezpłatne konto na stronie Legimi i za pomocą otrzymanego w bibliotece kodu aktywuje dostęp do katalogu e-booków. Aktywacji konta można dokonać na stronie www.legimi.pl/kbp. Książki można czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku; jednocześnie na dwóch różnych urządzeniach w następującej konfiguracji: tablet (Android lub iPad), tablet lub komputer (Windows 8 oraz nowsze wersje), smartfon (iPhone, Android lub Windows Phone), dedykowany e-czytnik (w tym również Kindle).

Po pobraniu książki na urządzenie, nie jest konieczne podłączenie do internetu, aby ją czytać, natomiast należy co jakiś czas synchronizować usługę – połączyć się na urządzeniu z serwisem Legimi (wymagane jest połączenie z internetem) w celu uaktualnienia danych pobranych publikacji elektronicznych i liczby przeczytanych słów.

Zapraszamy!