Zespół KARPATY

Powstał w sierpniu 2015r. Członkami zespołu jest ośmiu mężczyzn, z których trzech jest mieszkańcami Gminy Świeszyno. Kierownikiem organizacyjnym zespołu jest pan Paweł Czopik, kierownikiem artystycznym pan Adam Buszta, instruktor muzyczny, grający na akordeonie.

Repertuar zespołu stanowią pieśni i piosenki regionów od Sudetów po wschodnią i południową Rumunię. W swojej działalności artystycznej panowie chcą pokazać wspólnotę tych regionów oraz tradycje jakie mają wpływ na rozwój kultury w naszym kraju. Twierdzą, że kultura „karpacka” jest zakorzeniona w naszej codzienności, nasz kraj jest zamieszkany przez przedstawicieli wywodzących się z wielu narodów, które charakteryzuje podobieństwo. Chcą pokazać, że więcej nasz łączy niż dzieli.

Sztandarowym utworem zespołu jest piosenka rumuńska pt. „Czerwony pas”. Śpiewają też „Orawę” i wiele innych pięknych utworów. Korzystają ze śpiewników karpackich.

Próby zespołu odbywają się w siedzibie firmy EKOSAN, pod adresem Chałupy 20B, 76-024 Świeszyno.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do zespołu lub wsparciem proszone są o kontakt z kierownikiem organizacyjnym pod nr tel. 571 309 489.

Back to top button
Skip to content