NiedalinoŚwieszynoUncategorized

VIII Gminny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty!

Już po raz ósmy w naszej gminie zorganizowany został konkurs na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową. Również tegoroczną edycję swoim patronatem objęła Wójt Gminy Świeszyno Pani Ewa Korczak.

Ósma edycja konkursu zaowocowała aż piętnastoma, pięknymi pracami wykonanymi różnymi technikami. Były zarówno prace indywidualne, rodzinne, jak i te przygotowywane w szkołach czy podczas zajęć w świetlicach wiejskich.

Dzisiaj komisja konkursowa w składzie Zastępca Wójta Gminy Świeszyno Pani Izabella Karlińska-Ćwięka, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Narodzenia NMP w Świeszynie Krzysztof Gorczyński oraz Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Świeszyno Pan Marek Brzostko, dokonała oceny i jakże trudnego wyboru prac. Jak sami przyznali, pomysłowość wykonawców była zaskakująca.

Prace nagrodzone:

I miejsce Uczestnicy zajęć kreatywnych w świetlicy w Dunowie

II miejsce Nikola Dolińska

III miejsce Koło krawieckie Szkoły Podstawowej w Konikowie

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Mizera

Uczestnicy zajęć kreatywnych w świetlicy w Niedalinie,

Dzieci z Ukrainy, uczniowie klasy VI zajęć rewalidacyjnych Szkoły Podstawowej w Świeszynie

Zapraszamy do obejrzenia wystawy wszystkich prac konkursowych, która została zorganizowana w kościele parafialnym w Świeszynie.

Wręczenie nagród nastąpi po mszy świętej w dniu 6 stycznia 2023 r.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wielkie zaangażowane włożone
w wykonanie wspaniałych prac oraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!