GaleriaŚwieszyno

Świeszyńska Wieczornica

15 grudnia w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Świeszyno odbyła się Świeszyńska Wieczornica. Znakomity duet reżysersko-aktorski z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina – Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska i Wojciech Rogowski – zaprezentował na deskach świeszyńskiej sceny spektakl pt. „Związek otwarty”.

„Związek otwarty” to ciekawa, zabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji włoska komedia, którą napisali laureat literackiej Nagrody Nobla Dario Fo, jego żona Franca Rame oraz ich syn Iacopo Fo. To historia małżeństwa w kryzysie, które wikła się w związek otwarty, a „[j]eśli otwarty związek dwóch osób ma funkcjonować, może być otwarty tylko z jednej strony: ze strony mężczyzny. Bo jak się związek otworzy z obu stron, to powstaje… przeciąg!”

Spektakl miał charakter interaktywny – aktorzy prowadzili dialog z widzami, włączali ich do gry, prowadzili autorefleksyjne rozmowy nad sztuką aktorską, dzięki czemu granica między teatrem a rzeczywistością zacierała się. Ciekawie poprowadzony teatr w teatrze!

Publiczność była zachwycona grą aktorską. To było znakomite kulturalne zakończenie roku! Dziękujemy za Państwa obecność.

Podobne

Back to top button
Skip to content