GaleriaŚwieszyno

Świąteczny spektakl familijny

3 grudnia w naszym centrum kultury i bibliotece odbył się świąteczny spektakl familijny pt. „Opowieść wigilijna” w wykonaniu Teatru Lalek Frajda. Spektakl powstał na podstawie opowiadania Karola Dickensa i został dostosowany w swej interaktywnej formie do młodszej grupy odbiorców. Młodzi widzowie z chęcią włączali się w rozmowę z postaciami, śpiewali, klaskali.

„Opowieść wigilijna” podejmuje niezwykle trudne tematy, wzrusza, niekiedy wzbudza, zwłaszcza w najmłodszych odbiorcach, strach, ale ostatecznie – przynosi ukojenie, spokój i radość z pięknego, szczęśliwego zakończenia.  Spektakl przedstawia ogromną przemianę głównego bohatera, Ebenezera Scrooge’a, jaka zachodzi w nim w noc wigilijną. Wizyta trzech świątecznych duchów: Ducha Dawnych Świąt, Ducha Obecnych Świąt i Ducha Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia ukazuje Scroogowi  skalę jego złych czynów i przynosi wizję śmierci w zupełnej samotności. To bolesne doświadczenie sprawia, że ze skąpego, nastawionego na zysk, samotnego i bezdusznego człowieka główny bohater opowieści przemienia się w dobrą, hojną i życzliwą osobę, jaką był we wczesnych latach swej młodości.  

Piątkowy spektakl lalkowy był z pewnością wartościową formą spędzenia zimowego wieczoru. Wprowadził odbiorców w świąteczną atmosferę i jest zapowiedzią magicznego czasu, pełnego dobrych gestów i cudów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim widzom za obecność, a Teatrowi Lalek za ogromną Frajdę z obcowania ze sztuką lalkarską.

Podobne

Back to top button
Skip to content