Spotkanie autorskie z Danutą Rogalską

13 października w sali widowiskowej Multimedialnego Centrum Kultury e-EUREKI – Biblioteki Publicznej w Świeszynie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Danutą Rogalską, koszalinianką, autorką książki „Oni i ja. Najwybitniejsi w moim życiu”. Spotkanie poprowadziła Pani Marzena Jermak, wykładowczyni świeszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Autorka książki opowiadała o swojej pracy w Biurze Organizacji Widowni w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, a przede wszystkim o swoich wyjątkowych spotkaniach z ludźmi kultury. Szczególnie dużo uwagi poświęciła opowieściom o Dorocie Stalińskiej oraz  Jerzym Kamasie. Były to historie niezwykłe, pełne śmiechu i wzruszeń, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestniczek i uczestników spotkania autorskiego.

Nie mogło zabraknąć również ciepłych opowieści i anegdot o pozostałych bohater(k)ach książki: Michale Bajorze, rodzinie Damięckich, Laurze Łącz, Wojciechu Malajkacie, Marianie Opani, Karolu Strasburgerze, Cezarym Żaku i innych wyjątkowych ludziach, którzy wnieśli do życia Pani Doroty dużo dobrego.

Autorka ma niezwykły dar opowiadania, jej historie spotkań z inspirującymi ludźmi kultury stanowią niewyczerpaną opowieść rzekę, która daje odbiorcom siłę i wiarę, że warto spełniać swoje marzenia.