Świeszyno

Rozstrzygnięcie IX edycji Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

Do dziewiątej już edycji Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową, który również w tym roku objęła swoim patronatem Wójt Gminy Świeszyno Pani Ewa Korczak, zgłoszonych zostało dwanaście, pięknych prac wykonanych przeróżnymi technikami. Zgłoszono prace indywidualne, rodzinne jak i te przygotowywane w szkołach czy podczas zajęć w świetlicach wiejskich.

Komisja konkursowa w składzie: Sekretarz Gminy Świeszyno Pani Izabella Karlińska-Ćwięka, Dyrektor CKiBP Gminy Świeszyno Pan Marek Brzostko oraz Ksiądz Proboszcz Robert Górski ocenili i dokonali jakże trudnego wyboru prac, wyłaniając tym samym trzech laureatów.

W związku z bardzo wysokim poziomem artystycznym, komisja zdecydowała o przyznaniu wszystkim pozostałym pracom wyróżnień w wysokości 300zł. Przyznana została również nagroda dodatkowa od Księdza Proboszcza, którą otrzymała grupa uczestników zajęć artystycznych w świetlicy w Dunowie.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce z nagrodą w wysokości 600zł otrzymała Nadia Kowal uczennica II Klasy Szkoły podstawowej w Konikowie,

II miejsce z nagrodą w wysokości 800zł otrzymała Szkoła Podstawowa w Świeszynie,

III miejsce z nagrodą w wysokości 1000zł otrzymała Nikola Dolińska uczennica Szkoły podstawowej w Świeszynie.

Prace konkursowe będzie można oglądać od 27 grudnia na wystawie zorganizowanej w Kościele Parafialnym w Świeszynie.

Nagrody oraz wyróżnienia zostaną wręczone 6 stycznia w Kościele Parafialnym w Świeszynie po uroczystej mszy świętej o godzinie 13:00, gdzie zapraszamy wszystkich biorących udział w konkursie.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za wielkie zaangażowane włożone w wykonanie wspaniałych prac oraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

Podobne

Back to top button
Skip to content