Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne 2024

Gminny etap 55. Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne 2024” już za nami! Był to poranek celebrowania poezji i kunsztu aktorskiego

Komisja w składzie: pełniąca rolę Przewodniczącej Pani Karolina Markiewicz Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Świeszyno, Pani Ewa Dzięcielska aktorka, reżyserka w Teatrze Propozycji „Dialog” im. Henryki Rodkiewicz w Koszalinie oraz Alicja Juchniewicz, bibliotekarka w Bibliotece w Świeszynie i Filii Bibliotecznej w Niedalinie wybrała 6 osób, które będą reprezentowały naszą gminę w kolejnym etapie konkursu w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej:

-Hubert Garboś, Hanna Ziomek, Gabriela Michałowska ze Szkoły Podstawowej im. W. Szymborskiej w Konikowie,

-Kacper Białecki, Nikola Kulka i Anna Shpital ze Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Wyróżnienia otrzymali:

Alan Czarnecki, Natalia Korytkowska, Lena Jędras ze Szkoły Podstawowej w Świeszynie oraz Anna Opala ze Szkoły Podstawowej w Zegrzu Pomorskim.

Bardzo dziękujemy nauczycielkom, uczestnikom oraz ich rodzinom za przybycie i wspaniałą atmosferę!