Przegląd recytatorski dla przedszkolaków „Marcinki”

11 kwietnia w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy odbyły się gminne kwalifikacje do Powiatowego przeglądu recytatorskiego dla przedszkolaków „Marcinki”. W konkursie wzięły udział dzieci z Przedszkola Gminnego w Świeszynie oraz oddziałów przedszkolnych działających przy szkołach podstawowych w Zegrzu Pomorskim, w Konikowie oraz Świeszynie.

Recytatorzy i recytatorki zaprezentowali wysoki poziom artystyczny wykonań oraz piękne kostiumy.

Komisja w składzie: pełniąca rolę Przewodniczącej Pani Izabella Karlińska-Ćwięka Sekretarz Gminy Świeszyno oraz członkowie Pani Karolina Markiewicz Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Świeszyno oraz Pani Ewa Dzięcielska aktorka w Teatrze Propozycji „Dialog” im. Henryki Rodkiewicz w Koszalinie wybrała trzy osoby, które 8 maja będą reprezentowały gminę Świeszyno w kolejnym etapie konkursu w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej:

Jagoda Malinowska– Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. W. Szymborskiej w Konikowie,

Bruno Mozelewski– Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. W. Szymborskiej w Konikowie,

Laura Cąkała – Przedszkole Gminne w Świeszynie.

Komisja przyznała także wyróżnienia:

Zuzannie Jabłońskiej – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. W. Szymborskiej w Konikowie,

Nikoli Polechońskiej – Przedszkole Gminne w Świeszynie,

Ninie Szumiłowskiej – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej

im. 27 WDP AK w Świeszynie.

Jury przyznało wyróżnienie specjalne dla Zofii Brulińskiej, Leny Wasilewskiej, Mai Łuka i Nikodema Zesiuka za uzmysłowienie wszystkim zebranym istoty, znaczenia i poszanowania praw dzieci.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, upominki i gratulacje!

Bardzo dziękujemy nauczycielkom, uczestnikom oraz ich rodzinom za przybycie i wspaniałą atmosferę.