GaleriaŚwieszyno

Nowości w naszym centrum!

W związku z sytuacją epidemiczną ostatnie miesiące dla świeszyńskiego centrum kultury, jak dla każdej instytucji kultury nie były łatwe. Jeszcze w poprzednim roku prowadzone przez placówkę zajęcia musiały zostać zawieszone lub przeniesione do sieci. Nie mogły odbyć się także żadne wydarzenia i imprezy kulturalne. Obecnie część działań odbywa się już w sposób stacjonarny, otwarta dla czytelników jest także biblioteka.

Okres zawieszonej działalności kulturalnej został jednak bardzo produktywnie wykorzystany. Wykonano szereg prac mających na celu poszerzenie oferty MCK oraz zapewnienie komfortowych warunków uczestnikom organizowanych wydarzeń.  

Zmodernizowany i unowocześniony został system nagłośnienia scenicznego i sama scena również nabrała nowego wyglądu. Systemem gospodarczym wykonane zostało jej cyklinowanie oraz ponowne malowanie. Pojawiła się także nowa kotara sceniczna. Dzięki temu scena prezentuje się wyśmienicie i jest przy tym bardziej funkcjonalna.

Największą bolączką podczas organizowanych wydarzeń kulturalnych był brak klimatyzacji w sali widowiskowej, co dawało się we znaki nie tylko występującym artystom, ale również publice. Dlatego zdecydowano o montażu systemu klimatyzacji, który ten problem rozwiąże.

Aby poszerzyć ofertę naszego centrum kultury, zakupiony został tzw. „Magiczny dywan”, który jest doskonałym narzędziem do prowadzenia działań edukacyjnych poprzez zabawę, skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Szeroki wybór gier pozwoli również poprawić koordynację ruchową, wzrokową i spostrzegawczość.

Ponadto w sali widowiskowej zamontowany został projektor, który na potrzeby prezentacji czy seansów wysunie się znad powieszanego sufitu sali, a obraz zostanie wyświetlony na podwieszonym do sufitu i również elektronicznie rozwijanym ekranie.

Działania, które udało się przeprowadzić sprawią, że uczestnicy organizowanych wydarzeń spędzą czas w bardziej komfortowych warunkach, a oferta Centrum będzie jeszcze szersza. Dzięki temu Multimedialne Centrum Kultury e-Eureka stanie się bardziej multimedialne!

Marek Brzostko – Dyrektor MCK e-Eureka BP w Świeszynie

Podobne

Back to top button
Skip to content