NiedalinoŚwieszyno

Noworoczny koncert kolęd i pastorałek.

W piątek 13 stycznia w Centrum Kultury można było usłyszeć wspaniałe dźwięki. Wspólne spotkanie
z kolędą rozpoczął Dyrektor CKiBP Marek Brzostko, który przywitał wszystkich przybyłych gości.

Zanim zabrzmiały pierwsze tony, na ekranie mogliśmy obejrzeć krótkie nagranie przedstawienia jasełkowego, w którym główne role grały dzieci z Gminnego Żłobka w Konikowie.

Kolejno na deskach Centrum Kultury wystąpiła grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Świeszynie, która zwyciężyła w Gminnym Przeglądzie Jasełek. Po przedstawieniu Zastępca Wójt Gminy Świeszyno Pani Izabella Karlińska-Ćwięka oraz Pan Dyrektor Marek Brzostko wręczyli główną nagrodę pieniężną
w wysokości 800zl, oraz drobne upominki dla każdego młodego aktora.

Po wspaniałym występie mieliśmy przyjemność wsłuchać się w piękne dźwięki fletu i pianina, na którym zagrali uczestnicy zajęć muzycznych prowadzonych w Naszym Centrum przez Panią instruktor Alenę Kupryianava.

Zwieńczeniem spotkania był koncert Gminnych Zespołów Śpiewaczych. „Karpaty”, „Cecylianki”, „Konikowianki” i „Jarzębiny” wystąpiły w świąteczno-noworocznym repertuarze.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział w spotkaniu.