Świeszyno

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie już za nami! Jest to piękna coroczna akcja organizowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, której zadaniem jest upowszechnianie najwybitniejszych dzieł polskiej literatury. Została zainicjowana w 2012 roku wspólnym czytaniem „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Lekturą tegorocznego wydarzenia była „Balladyna” – dramat Juliusza Słowackiego, wybitne dzieło polskiego romantyzmu.

 04 września 2020 roku  o godz. 12:00 w szkołach podstawowych w Konikowie, Zegrzu Pomorskim, Świeszynie i Dunowie odbyły się spotkania poświęcone „Balladynie”. Wśród pięknej scenografii zaproszeni goście: Wójt Gminy Świeszyno Ewa Korczak, Zastępca Wójta Gminy Świeszyno Izabella Karlińska-Ćwięka, Dyrektor MCK e-Eureka – BP w Świeszynie Marek Brzostko, Przewodniczący Rady Gminy w Świeszynie Bogdan Koryga, a także nauczyciele i uczniowie, zaprezentowali zgromadzonym słuchaczom różne fragmenty dramatu.

Każda interpretacja była wyjątkowa, pełna niesamowitości i czaru! Mamy nadzieję, że nasza gminna odsłona Narodowego Czytania stanie się dla wszystkich uczestników inspiracją do sięgnięcia po całość wyjątkowej lektury.

Podobne

Back to top button
Skip to content