GaleriaŚwieszyno

Mistrzowie Pięknego Czytania wybrani!

22 września w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Świeszyno odbyły się gminne kwalifikacje do XXI edycji Powiatowego Konkursu Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania – Czytamy Mickiewicza. W konkursie brały udział uczennice i uczniowie gminnych szkół podstawowych.

Komisja Konkursowa w składzie:

Zastępca Wójt Gminy Świeszyno Pani Izabella Karlińska-Ćwięka pełniąca funkcję Przewodniczącej

oraz dwie członkinie: Pani Ewa Dzięcielska, aktorka Teatru Propozycji Dialog im. H. Rodkiewicz w Koszalinie i Natalia Borys, bibliotekarka z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Świeszyno

zakwalifikowała do powiatowego etapu konkursu w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej cztery osoby, przyznając jednocześnie tytuły Mistrzów Pięknego Czytania w dwóch kategoriach wiekowych.

Wśród Lektorów Młodszych (klasy III-V) laureatkami zostały:

Ludwika Tokarek-Stochmal ze Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie,

Amelia Wolna ze Szkoły Podstawowej im. W. Szymborskiej w Konikowie.

Wśród Lektorów Starszych (klasy VI-VIII) dwa mistrzowskie tytuły przyznano:

Sebastianowi Borzuchowskiemu ze Szkoły Podstawowej w Zegrzu Pomorskim,

Kornelii Wapniarz ze Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie.

Dyplomy oraz nagrody wręczyła laureatkom, laureatowi oraz pozostałym uczestniczkom i uczestnikom konkursu Wójt Gminy Świeszyno Pani Ewa Korczak. Pani Wójt podsumowała również tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania oraz konkursu Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania, które poświęcone zostały twórczości Adama Mickiewicza. Wybór poety jako patrona tych literackich wydarzeń był nieprzypadkowy, gdyż Rok 2022 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Romantyzmu Polskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom konkursu za ogromną  odwagę w publicznym odczytywaniu pięknych, ale jednocześnie trudnych, pełnych archaizmów i makaronizmów, tekstów poetyckich. Dziękujemy również nauczycielkom za przygotowanie reprezentantek i reprezentantów szkół do gminnych kwalifikacji.

Życzymy wszystkim dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych konkursach!

Podobne

Back to top button
Skip to content