Minikonferencja pn. „Świeszyno wokół Symboli Narodowych”

30 maja w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Świeszyno odbyła się minikonferencja pn. „Świeszyno wokół Symboli Narodowych”, która została zrealizowana w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”. W konferencji wzięła udział młodzież wraz z gronem pedagogicznym ze szkół podstawowych z Konikowa, Świeszyna oraz Zegrza Pomorskiego.

Zaproszeni na to wydarzenie goście wygłosili następujące wykłady połączone z wystawami:

„Bunt Młodych. Nielegalne organizacje młodzieżowe na Pomorzu Zachodnim 1945-1956” – Pan Rafał Semołonik z koszalińskiej delegatury Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie,

„Historia zaklęta w medalach” – Pan Andrzej Michalski, wykładowca Koszalińskiej Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych w Koszalinie,

„Mundury narodowe – symbolika, ewolucja, znaczenie oraz wygląd” – Pan Zbigniew Izraelski z Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „PERUN” z Koszalina.

Wystawa umundurowania Wojska Polskiego została przygotowana i udostępniona przez Panów Zbigniewa Izraelskiego, Piotra Pelmowskiego i Arkadiusza Wasilewskiego z koszalińskiego „PERUNA”.

Tego dnia swoją ofertę edukacyjno-szkoleniową zaprezentowało również Wojskowe Centrum Rekrutacji z Koszalina.

Wiedza zdobyta przez uczennice i uczniów w czasie dzisiejszej konferencji zostanie wykorzystana w kolejnym etapie realizowanego projektu, czyli Międzyszkolnej Grze Terenowej.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.

#Niepodległa