Mała książka – wielki człowiek 2021/2022

Źródło: www.wielki-czlowiek.pl

Nasze biblioteki w Świeszynie i Niedalinie po raz kolejny zakwalifikowały się do projektu czytelniczego pn. Mała książka – wielki człowiek.

Właśnie dotarły do nas nowe, tym razem fioletowe, Karty Małych Czytelników, naklejki i inne materiały promocyjne.

Projekt skierowany jest do przedszkolaków z roczników 2015-2018 oraz ich rodziców. Mali Czytelnicy po odwiedzeniu i zapisaniu się do jednej z naszych bibliotek otrzymują od nas tzw. Wyprawkę Czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Naklejkę na Kartę otrzymuje dziecko każdorazowo, gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy m.in. jedną książkę z księgozbioru dziecięcego.

Na każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek, czeka imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Książkę wyprawkową można otrzymać tylko raz, natomiast Kartę, naklejki, dyplomy i inne materiały promocyjne – wielokrotnie, dopóki jest się przedszkolakiem i aktywnie korzysta z księgozbioru bibliotecznego.

Serdecznie zapraszamy przedszkolaków i ich rodziców z gminnych (i nie tylko) placówek oświatowych.

Organizatorami akcji są: Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.