Świeszyno

Magiczna „Noc w Bibliotece – Noc w Hogwarcie”

To były niezapomniane noce!

Biblioteka w Naszym Centrum w ostatnie dwa weekendy zamieniała się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa Przejście na peronie 9 i 3/4 zostało otwarte i uczniowie mogli przenieść się do świata magii.

Dyrektor Markus Dumbledore przywitał pierwszoroczniaków i z pomocą magicznej Tiary Przydziału uczniowie Magii trafili do odpowiednich domów w szkole.

Po rozlokowaniu się w dormitoriach i wyborze prefekta, uczniowie rozpoczęli zajęcia: Quiz z pytaniami prosto z sowiej poczty, każdy stworzył swoją magiczną różdżkę, były zajęcia zielarstwa – z ostrożnością przesadzaliśmy wrzeszczące sadzonki Mandragory, pojedynki czarodziejów gdzie sprawdzaliśmy umiejętności zaklęć obronnych, nie zabrakło też zaklęć Czarnej Magii – widać było kto był ciekawski i zaglądał do Działu Ksiąg Zakazanych. Ponadto, każdy mógł spróbować swoich sił w locie na miotle.

Głodni i spragnieni teleportowaliśmy się do gospody. W „Dziurawym Kotle” zjedliśmy mugolską pizzę i popiliśmy „kremowym piwem”.

Jednak największą atrakcją dla młodych czarodziejów była lekcja o sowach. Magiczny wykład o gatunkach żyjących w Polsce przeprowadził Pan Dawid Karasiewicz. Czarodzieje i czarodziejki mieli okazję zobaczyć kilka gatunków tych pięknych zwierząt z bliska, poznaliśmy Sóweczkę Rambo, Płomykówkę Pusię i Puchacza Lucka. Dodatkowo w każdym terminie nocowania Pan Dawid przygotował niespodziankę. Pierwsza grupa poznała sowę śnieżną, a prelekci z drugiego nocowania poznali wspaniałego czarnego Kruka. Czy wy wiecie, że był on symbolem jednego z domów w Hogwarcie?

Po nocnej wyprawie nadszedł czas na wypoczynek. Uczniowie rozlokowali się ze swoimi śpiworami w Sali Magii i Medytacji, by tam obejrzeć film o przygodach Małego Czarodzieja. Około 3.00 nad ranem wszyscy zasnęli opatuleni zaklęciem ochronnym.

Rano w Chatce u Hagrida przyszedł czas na uroczyste zakończenie pierwszego roku nauki. Wszyscy otrzymali promocje na następny rok. Profesorki z przyjemnością wręczyły nowym czarodziejkom i czarodziejom magiczne wydanie gazety Proroka Codziennego. Później dzieci rozeszły się do swoich mugolskich domów, ale już z niecierpliwością oczekują kolejnej magicznej nocki, by zaliczyć drugi rok nauki w Hogwarcie!

Wszystkim czarodziejom bardzo dziękujemy za udział w imprezie!