Świeszyno

Jubileusz 45-lecia zespołu śpiewaczego „Jagody”

W piątek 30 września odbyła się uroczystość obchodów 45-lecia Zespołu Śpiewaczego „Jagody”.

Zespół „Jagody” założony został 8 marca 1977 roku  przy Kole Gospodyń Wiejskich i Związku Kółek Rolniczych w Niedalinie. Podkreślenia wymaga fakt, że „Jagody” były jednym z nielicznych zespołów ludowych w naszym regionie śpiewających a’capella.

Członkinie same układały teksty piosenek, tworzyły do nich melodie, prezentowały folklor kielecki, tarnobrzeski i rzeszowski. Ze swoimi występami objechały niemal całą Polskę, śpiewały m.in. na przeglądach w Niemczech i Czechach, zdobywając niezliczone nagrody i wyróżnienia.

Jubileusz 45-lecia zespołu śpiewaczego „Jagody” rozpoczęła Pani Wójt Ewa Korczak oraz Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Świeszyno Marek Brzostko, składając członkiniom zespołu: Zofii Błahucie, Barbarze Szwed oraz Annie Bihun najserdeczniejsze życzenia, gratulacje i podziękowania za nieoceniony wkład w upowszechnianie tradycji ludowej i regionalnej. Do składanych życzeń dołączali kolejno wszyscy zaproszeni goście oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych zespołów.

Święto „Jagód” z Niedalina swymi występami uświetniły zespoły: „Karpaty” ze Świeszyna, „Swaty” z Będzina, „Cecylianki” ze Strzekęcina, „Zgoda” z Wyszewa, „Jarzębiny” ze Świeszyna oraz „Konikowianki” z Konikowa. Nie zabrakło też występów Jubilatek, które z ochotą zaśpiewały dla zaproszonych gości kilka swoich utworów.

Jubileuszowemu spotkaniu towarzyszyła degustacja okolicznościowego tortu oraz wspólne granie i  śpiewanie.

Dziękujemy Wam dostojne Jubilatki za całokształt dotychczasowej pracy artystycznej i społecznej oraz życzymy wszystkiego co najlepsze!