ŚwieszynoUncategorized

Jasełka i Świeszyńskie kolędowanie

W dniu 8 stycznia w szkołach z terenu Gminy Świeszyno odbył się Gminny Przegląd Jasełek. Komisja w składzie: Marzena Jermak, Tomasz Marko, Alena Kupryanowa oceniła cztery występy w szkołach w Dunowie, Zegrzu Pomorskim, Świeszynie i Konikowie.
Oceniając tak wspaniałą grupę występujących szkół i różnorodność form przekazu bożonarodzeniowych treści, jury przyznało I miejsce Szkole Podstawowej w Dunowie. Nagrodę pieniężną w wysokości 500,00 zł z rąk Pani Wójt Ewy Korczak przyjeła Pani Iwona Moszyńska.
Podsumowanie i występ laureatów Gminnego Przeglądu Jasełek odbyło się 10 stycznia 2020r. w sali MCK e-Eureka, które zostało połączone z uroczystością pt.:”Świeszyńskie kolędowanie”. Tego roku sala rozbrzmiewała przepięknymi polskimi kolędami, pastorałkami, dziecięcą świąteczną piosenką i nowymi ich aranżacjami, które zaprezentowały zespoły śpiewacze tj. Jagody, Jarzębiny, Konikowianki, Cecylianki, oraz Chór Kamerton . Podczas uroczystości zespołom zostały wręczone podziękowanie i drobne upominki za zaangażowanie i wkład pracy włożony w odkrywanie, utrwalanie i popularyzację folkloru ziemi świeszyńskiej. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za przybycie i zaangażowanie w kontynuowanie świeszyńskiej tradycji kolędniczej.

Podobne

Back to top button
Skip to content