GaleriaŚwieszyno

„Hej kolęda, kolęda…”

9 grudnia w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Świeszyno odbył się spektakl teatralny dla dzieci i młodzieży pn. „Hej kolęda, kolęda…” w wykonaniu Teatru Władca Lalek. Spektakl wyreżyserowała Urszula Szydlik-Zielonka.

Przedstawienie zostało zorganizowane w myśl zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, miało ciekawą formę hybrydową: animacja lalkami, żywy plan oraz jasełka. Spektakl miał przypomnieć o Narodzinach Dzieciątka Jezus, bazując na tradycyjnych elementach inscenizacyjnych.

Szopka betlejemska, ciekawe kreacje aktorskie, piękne lalki, wspólne kolędowanie…, ale również odrobina humoru i odniesień do współczesności, aby spektakl był bardziej bliski młodemu odbiorcy. Niezwykle ciekawe widowisko!

Dziękujemy zebranym w sali małym i większym kolędnikom, wpatrzonym w Cud Narodzin, za wspólnie spędzone piątkowe popołudnie z teatrem.

A niebawem – kolejne teatralne spotkanie świąteczne, tym razem dla dorosłych: Świeszyńska Wieczornica z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym. Serdecznie zapraszamy na spektakl w reżyserii Żanetty Gruszczyńskiej-Ogonowskiej oraz Wojciecha Rogowskiego pn. „Związek otwarty”, który odbędzie się 15 grudnia o godzinie 18:00 w naszej sali widowiskowej. Wstęp wolny!

Podobne

Back to top button
Skip to content