Sekcja teatralnaŚwieszynoUncategorized

Gminny Przegląd Jasełek!

W środę 11 stycznia odbył się Gminny Przegląd Jasełek. Komisja konkursowa w składzie: Zastępca Wójta Gminy Świeszyno Pani Izabella Karlińska-Ćwięka, Ksiądz Proboszcz Krzysztof Gorczyński oraz Dyrektor Centrum Kultury w Świeszynie Pan Marek Brzostko, podczas występów w gminnych placówkach oświatowych miała nie lada wyzwanie.

Do przeglądu zgłoszonych zostało sześć grup teatralnych z bardzo wysokim poziomem artystycznym.Komisja oceniała nie tylko grę aktorską ale również interpretację wydarzeń religijnych i historycznych łączonych z nowoczesnością oraz scenografię i kostiumy

Każda grupa otrzymała dyplomy z podziękowaniem za udział w tegorocznym przeglądzie oraz drobne upominki. Komisja konkursowa po długiej naradzie wyłoniła zwycięzców, którymi zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Świeszynie!

Nagrodą dla zwycięskiej grupy jest występ na deskach Centrum Kultury w Świeszynie podczas gminnego spotkania z kolędą, które odbędzie się już w najbliższy piątek o godzinie 16:00, a także nagroda pieniężna w wysokości 800,00 zł, która zostanie wręczona po finałowym występie.

Ponadto komisja zdecydowała o przyznaniu wyróżnień finansowych w kwocie 200,00 zł dla wszystkich zgłoszonych grup, w nagrodę za zaangażowanie i trud włożony w tak wspaniałe występy.

Wszystkim uczestnikom tegorocznego przeglądu jasełek serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

Podobne

Back to top button
Skip to content