GaleriaŚwieszyno

Finał projektu #ZgraneŚwieszyno

31 marca w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Świeszyno odbył się Międzypokoleniowy Wieczór Gier Planszowych pn. W TO MI GRAJ! – ZGRANE ŚWIESZYNO.

Był to finał projektu #ZgraneŚwieszyno – (eko)logiczne rozgrywki planszówkowe młodzieży w bibliotece, który realizowała grupa nieformalna działająca przy CKiBP pod patronatem Koła Gospodyń Wiejskich w Świeszynie „Marysieńki” w ramach Programu Społecznik 2022-2024. Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

W wydarzeniu wzięli udział Wójt Gminy Świeszyno Pani Ewa Korczak, Zastępca Wójt Gminy Świeszyno Pani Izabella Karlińska-Ćwięka oraz Przewodniczący Rady Gminy Świeszyno Pan Bogdan Koryga. Bardzo dziękujemy za przybycie i wszystkie miłe słowa.

Dyrektor CK Świeszyno Pan Marek Brzostko podziękował KGW „Marysieńki” za współrealizację projektu oraz szczególne zaangażowanie w tworzenie lokalnej oferty społeczno-kulturalnej dla mieszkanek i mieszkańców gminy Świeszyno oraz zapowiedział kolejne wspólne przedsięwzięcia.

To właśnie „Marysieńki” przygotowały na Wieczór niezwykle obfity, pełen smaków, witamin i kolorów płynących prosto z natury, poczęstunek.

Spotkanie było niezwykle przyjemne, pełne rozmów, śmiechów, radości z bycia razem. Po prostu… ZGRANE ŚWIESZYNO!

Dziękujemy, że byliście z nami podczas finału, a także w trakcie trwania całego projektu. Kolejne integracyjne przedsięwzięcie w ramach Programu Społecznik już wkrótce!

Oto krótkie podsumowanie projektu:

? organizacja 10 integracyjnych spotkań planszówkowych

? zakup 32 gier planszowych o tematyce ekologicznej/ekowydań, w tym gier w wersji ukraińskiej oraz 4 zestawów lego o tematyce okołoprzyrodniczej

? 95 uczestniczek i uczestników projektu z różnych grup wiekowych. Bardzo Wam dziękujemy!

? stworzenie 10 ekogier, w które młode twórczynie i twórcy grają na szkolnych przerwach ⏰

? utworzenie Świeszyńskiego Klubu Gier Planszowych BIOGRAM, który będzie działał przy bibliotece

? organizacja Międzypokoleniowego Wieczoru Gier Planszowych pn. W TO MI GRAJ! – ZGRANE ŚWIESZYNO ze zdrowym poczęstunkiem

? integracja

? edukacja ekologiczna

? rozbudzenie zainteresowania ilustracją, grafiką jako formami artystycznego wyrazu, kształtowanie poczucia estetyki

#PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR #ZgraneŚwieszyno

Podobne

Back to top button
Skip to content