NiedalinoŚwieszyno

Dotacja na zakup nowości wydawniczych w ramach NPRCz 2.0

Z wielką radością informujemy, że Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Świeszyno otrzymały  w 2022 roku dotację na zakup nowości wydawniczych w wysokości  4 690 złotych w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Środki zostaną w pełni przeznaczone na zakup literatury pięknej oraz niebeletrystycznej dla dorosłych, a także literatury pięknej dla dzieci i młodzieży.

Książki zakupione w ramach pozyskanej dotacji powoli zapełniają półki Biblioteki w Świeszynie i Filii w Niedalinie. Są to zarówno bestsellery, książki nagradzane w konkursach literackich, kontynuacje popularnych serii, sag i cykli, książki z kategorii young adult, pięknie ilustrowane picturebooki, jak i książki niszowe – by zaspokajać zróżnicowane gusta naszych Czytelniczek i Czytelników. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin – zabookuj sobie czas na dobrą książkę!

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Nazwa zadania: Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek intwerwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0.

Podobne

Back to top button
Skip to content