Świeszyno

Mistrzowie Pięknego Czytania 2024 wybrani!

27 września w sali widowiskowej CKiBP odbyły się gminne kwalifikacje do Powiatowego Konkursu WYBIERAMY MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA – CZYTAMY POWIEŚCI KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO.

Komisja w składzie: przewodnicząca – Zastępca Wójta Gminy Świeszyno Wioletta Ryndziewicz oraz członkinie: Ewa Dzięcielska, aktorka z Teatru Propozycji Dialog im. H. Rodkiewicz w Koszalinie oraz bibliotekarka Natalia Borys, wybrała dwie Mistrzynie oraz dwóch Mistrzów, którzy będą reprezentowali gminę Świeszyno w powiatowym konkursie w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Lektorzy Młodsi (klasy III-V):

Hanna Ziomek, Szkoła Podstawowa im. W. Szymborskiej w Konikowie

Marcel Czyleko, Szkoła Podstawowa im. W. Szymborskiej w Konikowie

Lektorzy Starsi (klasy VI-VIII):

Kacper Kulka, Szkoła Podstawowa im. 27 WDP AK w Świeszynie

Zofia Terlecka, Szkoła Podstawowa w Zegrzu Pomorskim

Nagrody oraz dyplomy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom kwalifikacji wręczył Wójt Gminy Świeszyno Marek Brzostko.

Serdecznie dziękujemy za fantastyczne wystąpienia i czekamy na Was w przyszłym roku!